Niebezpieczeństwo z narkotyków

dziecko uzależnione od narkotykówChyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że narkotyki są dla naszego organizmu niezwykle niebezpieczne i mogą powodować dolegliwości na gruncie fizycznym oraz psychicznym prowadząc do całkowitego wyniszczenia organizmu. Od narkotyków bardzo łatwo się uzależnić. Wystarczy parę razy, by się wciągnąć i brać coraz większe dawki. Z czasem wybiera się coraz mocniejsze narkotyki. Uzależnienie może dotknąć każdego niezależnie od wieku czy płci. Takie uzależnienie często pojawia się u dzieci, których matki w czasie ciąży zażywały narkotyki regularnie. Są one również narażone na to, że będzie wcześniejszy poród a same dzieci nie będą dobrze rozwinięte psychicznie oraz fizycznie. U narkomanów notuje się praktycznie masowo różnego rodzaju choroby zakaźne, ponieważ ich zażywanie będzie zmniejszać odporność organizmu. U takich osób mamy również problemy z gruźlicą czy AIDS, ze względu na używanie brudnych strzykawek i igieł.

Młodzi najczęściej decydują się na zażycie narkotyków, ponieważ w ten sposób chcą sięgnąć po coś zupełnie nowego, innego. Czasami wiąże się to również z chęcią odreagowania, walki z innymi problemami. U młodych często nie ma kontroli ze strony rodziców, dlatego tak naprawdę robią oni co chcą i nie mają problemu z tym, by dotrzeć do narkotyków. Oczekują, że przez narkotyki będą mogli nieco oderwać się do życia. Młodzi czują wtedy jakąś przynależność do wspólnoty. W momencie, gdy pojawia się głód narkotykowy wraz z nim jest również wielki ból fizyczny, którego pokonanie jest możliwe tylko przy następnej dawce. Z czasem te dawki muszą być coraz większe. Natomiast regularne przyjmowanie zmienia funkcjonowanie organizmu oraz pogłębia problem.

skutki zażywania narkotyków u dzieckaProblem z głodem to forma objawu po odstawieniu, a żeby go uspokoić ludzie poświęcają wszystkie swoje finansowe dobra, by tylko sobie z nim poradzić. Przy głodzie pojawiają się inne dolegliwości, między innymi bóle mięśni, biegunka, wymioty a nawet zapaść, która może prowadzić do śmierci. Jednocześnie narkotyki są uzależnieniem psychicznym, które będzie się wiązać z brakiem innych zainteresowań, stałym poddenerowowaniem, niekiedy zniechęceniem. Narkomani najczęściej mają problem, by decydować o samym sobie. Uzależnienie oczywiście trzeba leczyć. Najlepiej sprawdza się leczenie psychiatryczne oraz łączony z takim leczeniem odwyk. Osoba uzależniona jest umieszczona w szpitalu i tam poddaje się ją leczeniu. Daje się środki, które mają zmniejszać głód narkotykowy oraz dodatkowo wspiera się taką osobę rozmowami, które mają duchowo podnosić taką osobę.