6 wskazówek dotyczących etykiety spotkań wirtualnych

W związku z pandemią COVID-19 w nowym, wirtualnym świecie coraz więcej spotkań wspierających powrót do zdrowia odbywa się online. Stowarzyszenie Alumnów RCA oferuje wirtualne spotkania wspierające powrót do zdrowia od marca i nadal oferuje je wirtualnie. Od codziennego czytania Wielkiej Księgi, przez spotkania z mówcami dla alumnów, po nabożeństwa duchowe - każdy znajdzie tu coś dla siebie! Choć większość naszych spotkań odbywa się w tradycyjnym formacie i zgodnie z zasadami etykiety, takimi jak unikanie rozmów w cztery oczy i używanie zdań typu "ja", jest kilka nowych zasad, które opracowaliśmy dla naszego formatu spotkań online, aby każdy, kto dołączy do nas w domu, miał pozytywne doświadczenia. Zapoznaj się z 6 najważniejszymi zasadami etykiety, o których warto pamiętać, dołączając do naszej wirtualnej społeczności wsparcia:

Wycisz się - Podczas spotkań online hałas w tle może rozpraszać uwagę osoby dzielącej się lub czytającej, a także całej grupy. Choć staramy się to kontrolować, możesz zrobić, co do Ciebie należy, korzystając z funkcji wyciszenia. Jeśli chcesz uczestniczyć poprzez dzielenie się lub czytanie, podnieś rękę na czacie - kiedy nadejdzie Twoja kolej, przewodniczący poinformuje Cię o tym, a wtedy będziesz mógł się wyciszyć.

Pozostań w pobliżu - Tradycyjne formaty spotkań osobistych nie pozwalają na prowadzenie rozmów na boku podczas spotkań i to samo dotyczy spotkań online. Jeśli chcesz porozmawiać ze swoimi rówieśnikami, możesz to zrobić po spotkaniu. Rozumiemy, że czas spędzony na pogawędce z rówieśnikami po każdym spotkaniu jest korzystny dla Twojego powrotu do zdrowia, dlatego przeznaczyliśmy 15 minut, w czasie których pokój będzie otwarty na dyskusję po spotkaniu.

Uważaj na język - Ze względu na szczególne okoliczności, w jakich odbywają się te spotkania online, pamiętaj, że mogą być na nich obecne dzieci. W związku z tym pamiętaj, aby wszystkie rozmowy były rzeczowe i powstrzymaj się od używania przekleństw.

Nie ma nic złego w byciu niewidocznym - Rozumiemy, że jesteś zajęty, a takie spotkania mogą być często świetną okazją do wielozadaniowości. Może masz pranie do złożenia lub naczynia do pozmywania - to nic nie szkodzi, ważne jest to, że przychodzisz, aby usłyszeć wiadomość. Jeśli masz inne rzeczy do zrobienia podczas spotkania, pamiętaj o wyłączeniu funkcji wideo, ponieważ może to rozpraszać innych.

Dziel się czasem - Choć oferujemy wiele spotkań każdego dnia, nasz wspólny czas na jedno spotkanie jest ograniczony. Biorąc pod uwagę, że sale spotkań nie są ograniczone liczbą miejsc siedzących, może być na nich obecnych wielu członków. Aby zapewnić, że każdy wyniesie coś z każdego spotkania, prosimy, abyś starał się nie przekraczać 5 minut.

Pamiętaj o płci - Jeśli chcesz zbudować sieć wsparcia Alumni, nasze wirtualne spotkania RCA są na to świetnym sposobem! Należy jednak mieć świadomość, że większość z tych spotkań ma charakter mieszany. W związku z tym należy uważać na to, czym się dzielimy i ograniczać delikatne tematy do spraw bardziej ogólnych. Jeśli chcesz podzielić się bardziej drażliwymi tematami, prosimy o prywatną wiadomość do kogoś z grupy. Wskazane jest, aby kobiety kontaktowały się z innymi kobietami w celu uzyskania wsparcia, a mężczyźni z mężczyznami. Pomaga to członkom grupy skupić się na ich osobistym powrocie do zdrowia.

Jeśli jesteś zainteresowany wirtualnym dołączeniem do grupy absolwentów RCA, przyjaciół i rodziny, sprawdź nasz harmonogram wydarzeń, który obejmuje wszystko, od spotkań i klubów książki, po zabawę i współzawodnictwo. Potrzebujesz dodatkowej pomocy przy logowaniu się do sal spotkań wirtualnych? Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pomocnymi samouczkami Webex - platformy, której używamy do organizowania naszych spotkań online.