Zwalczanie głównych przeszkód w leczeniu

Ponad 20 milionów dorosłych Amerykanów cierpi z powodu zaburzeń związanych z używaniem substancji, jednak większość z nich nie szuka leczenia.

Dlaczego?

Powody są różne, ale istnieje kilka wspólnych powodów, dla których ludzie nie szukają pomocy dla swoich uzależnień - i to nie zawsze dlatego, że nie są gotowi. Może to być spowodowane ubezpieczeniem, strachem przed utratą pracy lub czymś innym.

Oto najważniejsze przeszkody, które mogą powstrzymać kogoś przed szukaniem leczenia uzależnień:

Leczenie jest zbyt drogie

Wiele osób uważa, że nie może sobie pozwolić na uzyskanie pomocy - być może dlatego, że plany ubezpieczeniowe nie zawsze obejmowały zaburzenia związane z używaniem substancji. Ale odkąd ustawa Affordable Care Act wymaga, aby plany ubezpieczeniowe obejmowały zaburzenia zdrowia psychicznego - w tym zaburzenia związane z używaniem substancji - sytuacja się zmieniła.

Renomowane ośrodki leczenia uzależnień akceptują ubezpieczenie, aby leczenie było przystępne dla wszystkich. Jeśli ktoś nie ma ubezpieczenia lub jeśli Twoje ubezpieczenie jest poza siecią, Recovery Centers of America oszacuje koszty i zapewni dogodne opcje płatności, aby dopasować się do Twojego budżetu.

Innymi słowy, będziesz miał szacunkowy koszt swojego leczenia z RCA zanim wejdziesz do naszych placówek.

Jeśli nie stać Cię na udział własny lub płacisz za leczenie z własnej kieszeni, skontaktujemy Cię z FinPay, naszym zewnętrznym dostawcą planów płatności, który pomoże Ci ustalić nieoprocentowany plan płatności.

Utrata zatrudnienia

Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób: Czy mogę stracić pracę za rozpoczęcie leczenia uzależnień?

Ustawa Americans with Disabilities Act (ADA) stanowi, że nadużywanie substancji jest uznawane za niepełnosprawność. W rzeczywistości, ze względu na to oznaczenie ADA, leczenie zaburzeń związanych z nadużywaniem substancji jest uważane za poważny stan zdrowia przez amerykańskie przepisy federalne i kwalifikuje się do ochrony FMLA. Jeśli Państwa praca nie zapewnia FMLA, nadal mogą Państwo ubiegać się o dostosowanie do ADA.

Jest to wiele do ogarnięcia. Dlatego RCA zapewnia doradców finansowych i menedżerów ds. spraw, którzy pomogą Państwu przejść przez ten proces.

Kwestie prawne

Życie nie kończy się wraz z rozpoczęciem leczenia uzależnienia - pojawiają się więc różne sprawy, jak na przykład kwestie prawne. Wiele osób uważa, że nie może rozpocząć leczenia uzależnienia, jeśli ma pilne sprawy prawne.

Na przykład, jeśli mają Państwo postawiony zarzut DUI lub jeśli po rozpoczęciu leczenia przegapią Państwo termin rozprawy sądowej, menedżerowie ds. przypadku RCA skontaktują się z odpowiednimi stronami w celu zmiany terminu. Case Manager napisze również listy do adwokata i sądu, aby poinformować ich, że pacjent poddaje się leczeniu i szuka pomocy, aby wejść na drogę powrotu do zdrowia. Upewni się również, że linie komunikacyjne są otwarte dla wszelkich postępowań prawnych, które są w trakcie.