Inpatient Drug & Alcohol Rehabs w Nowym Jorku: Ważne rzeczy do rozważenia

Podjęcie leczenia uzależnienia od narkotyków lub alkoholu jest samo w sobie trudną decyzją - musisz uporządkować swoje sprawy i zacząć psychicznie radzić sobie z problemem uzależnienia. Choć jest to całkowicie normalne, istnieją pewne kwestie, o które nie powinieneś się martwić, wchodząc do ośrodka odwykowego, takie jak to, czy jesteś palaczem i chcesz palić w ośrodku lub ile będzie Cię kosztować leczenie. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze ośrodka leczenia uzależnień należy rozważyć wszystkie opcje.

Oto kilka rzeczy, które będziesz chciał rozważyć w pierwszej kolejności.

Jaki jest koszt odwyku od narkotyków i alkoholu w Nowym Jorku?

Ośrodki leczenia uzależnień zapewniają ratujące życie leczenie dla każdego, kto cierpi z powodu uzależnienia od narkotyków lub alkoholu. I podobnie jak w przypadku każdego innego leczenia schorzeń, wiąże się z tym pewien koszt. Wszystko sprowadza się do pokrycia ubezpieczenia i udogodnień.

Niezwykle ważne jest, aby podczas pobytu w ośrodku leczenia uzależnień czuć się komfortowo, bezpiecznie i jak w domu. Po tym wszystkim, twoje leczenie będzie prawdopodobnie prosperować, gdy jesteś wygodne, masz wszystko, czego potrzebujesz, od doświadczonego personelu do zajęć pozalekcyjnych i dodatków, aby utrzymać zaangażowanie i dobry nastrój.

Niektóre rzeczy - takie jak program nauczania oparty na dowodach naukowych, terapia sztuką i muzyką, trening osobisty - powinny być standardem w leczeniu uzależnień. Ale niektóre ośrodki z takimi udogodnieniami są niezwykle drogie. Ta lista z LuxuryRehabs.com pokazuje, jak drogie są niektóre nowojorskie ośrodki, z najwyższym kosztem 50.000 dolarów! Podczas gdy ubezpieczenie wchodzi tu w grę, możesz być odpowiedzialny za płacenie za pewien procent. Więc jeśli masz 10% co-pay, będziesz musiał zapłacić $5,000. Yikes!

Ponieważ Nowy Jork jest notorycznie drogi (na szczycie listy Kiplingera najdroższych miejsc do życia rok po roku!), możesz chcieć poszukać innych, bardziej przystępnych cenowo ośrodków odwykowych w pobliskich stanach. Ośrodek leczenia uzależnień, taki jak RCA at Raritan Bay w New Jersey, który oferuje bezpłatny transport dla pacjentów w niektórych częściach Nowego Jorku, może być bardziej przystępną opcją bez utraty ważnych udogodnień, które mogą uczynić lub złamać pobyt w leczeniu.

Czy mogę palić papierosy w nowojorskich ośrodkach odwykowych?

Bądźmy szczerzy - prawdopodobnie nigdy nie znajdziesz odwyku, który pochwala lub zachęca do palenia papierosów. Jednak krótkoterminowe skutki palenia papierosów są o wiele mniej śmiertelne niż skutki zażywania narkotyków i alkoholu. Z tego powodu, dość często można zobaczyć ludzi palących na odwykach.

Ale to nie znaczy, że jest to zawsze dozwolone.

Na przykład, palenie papierosów w nowojorskich ośrodkach odwykowych jest zabronione. W 2008 r. wszystkie certyfikowane przez państwo programy leczenia zaburzeń związanych z używaniem substancji zostały zobowiązane do zakazania palenia pacjentom w nadziei na zmniejszenie zachowań uzależniających. Zakaz ten okazał się nieskuteczny, ponieważ tylko niewielki odsetek pacjentów pozostał bez tytoniu po zakończeniu leczenia. Więcej na temat palenia papierosów w ośrodkach odwykowych można przeczytać tutaj, ale być może warto rozważyć odwyk od uzależnień od narkotyków i alkoholu w New Jersey - lub w innym stanie - który dopuszcza produkty nikotynowe.

Czy chcę iść na odwyk od narkotyków i alkoholu blisko domu?

Dla wielu osób najlepszym wyborem jest leczenie w pobliżu domu. Bliskość wspierającej rodziny może znacznie przyspieszyć proces zdrowienia. Jednak najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o leczenie uzależnień, jest znalezienie skutecznego leczenia, bez względu na to, gdzie się ono znajduje. Jeśli znajdujesz się w Nowym Jorku i nie stać cię na tamtejsze ośrodki leczenia, lub nie możesz palić papierosów, będziesz chciał udać się w inne miejsce, na przykład do New Jersey. W ten sposób nie będziesz musiał martwić się o koszty lub komfort, i będziesz mógł skupić się na jedynej rzeczy, która ma znaczenie: Twoim powrocie do zdrowia.

Czy w nowojorskim odwyku stacjonarnym otrzymam pełny zakres opieki?

Kiedy już zdecydujesz się podjąć decyzję i szukać pomocy w leczeniu uzależnień, nic nie powinno zakłócać Twojego czasu tam spędzonego. Ostatnią rzeczą, o którą powinieneś się martwić, jest to, czy ośrodek leczenia uzależnień będzie otwarty w czasie twojego pobytu w nim.

W przypadku większości placówek, nie będziesz musiał się o to martwić. Ale jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że administracja Cuomo w Nowym Jorku obcięła płatności państwowe wykorzystywane do finansowania programów leczenia uzależnień od narkotyków i alkoholu o 31%. To może być problematyczne dla wielu.

"Programy będą zamykane. Więcej ludzi umrze i będziemy mieli naprawdę trudną sytuację na naszych rękach w społecznościach w całym stanie Nowy Jork," powiedział John Coppola, dyrektor wykonawczy New York Association of Alcoholism i Substance Abuse Providers.

To może być problematyczne z kilku powodów. Po pierwsze, jeśli rozpoczniesz leczenie stacjonarne i zostanie ono nagle przerwane, możesz nie chcieć zaczynać od nowa w innej placówce. Podobny problem pojawia się nawet wtedy, gdy pacjent nie przebywa już w ośrodku, ale uczestniczy w leczeniu ambulatoryjnym. Leczenie ambulatoryjne również zostanie przerwane. Wszelkie nawiązane kontakty, przyjaźnie i terapeuci, z którymi się związałeś, nagle się kończą. Jeśli istnieje choćby cień szansy na przerwanie leczenia, nie warto ryzykować.

Istnieje wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o ośrodku. Recovery Centers of America może pomóc Ci określić, jaki poziom opieki można korzystać z najbardziej, i zorganizować szybki transport do jednego z naszych obiektów w odległości jazdy od Nowego Jorku dzisiaj.