Wiedza o tym, które produkty spożywcze są dobre dla Twojego nastroju

Czy wiesz, że niektóre produkty spożywcze mają wpływ na Twoje pozytywne samopoczucie i szczęście? Badania nad dietą sugerują, że niektóre produkty spożywcze mogą łagodzić niepokój, a tym samym poprawiać nastrój. Niektóre pokarmy poprawiające nastrój stanowią odpowiedź na poczucie samotności i smutku, co jest niezwykle istotne dla osób mających nadzieję na restart swoich planów samoopieki.

Dla ludzi, którzy zmagają się z zaburzeniami używania substancji, to jest wspólne, aby być również walki zaburzenia depresyjne. Według badań psychiatrii klinicznej, jedna na trzy osoby dorosłe, które zmagają się z uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków, cierpi również na depresję. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać nasz nastrój na dobrym poziomie poprzez dostarczanie organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Oto kilka produktów spożywczych, które mogą poprawić Twój nastrój i sprawić, że będziesz bardziej optymistycznie nastawiony do życia przez cały dzień.

Owoce i warzywa

Wszyscy już wiemy, że jedzenie owoców i warzyw w każdej postaci jest dobre dla naszego zdrowia. Ale dla osób zmagających się z depresją lub zaburzeniami używania substancji, owoce i warzywa mogą obniżyć ryzyko odczuwania smutku. Jedzenie fasoli, cytrusów i ciemnozielonych warzyw stymuluje pewne neuroprzekaźniki, które pozytywnie wpływają na nasz nastrój.

Badanie opublikowane w British Journal of Psychiatry wykazało, że osoby, które regularnie jadły smażone potrawy, przetworzone mięso i rafinowane ziarna, czuły się bardziej przygnębione niż te, które jadły pełnowartościowe produkty. Dowody te pokazują, że pełnowartościowe pokarmy pozwalają mózgowi i naszym emocjom funkcjonować w sposób konstruktywny.

Węglowodany

Choć jedzenie węglowodanów jest czasem kojarzone z przybieraniem na wadze, należy obalić ten mit. Spożywanie odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie może skutecznie poprawić nasz nastrój. Ludzie, którzy nie otrzymują wystarczającej ilości węglowodanów mogą doświadczać więcej objawów depresji i złości.

Ale przy odpowiedniej równowadze węglowodanów, w postaci pełnych ziaren, owoców, fasoli i niskotłuszczowych produktów mlecznych, organizm będzie produkował więcej serotoniny, która jest substancją chemiczną poprawiającą samopoczucie w mózgu. Kluczem jest, aby jeść węglowodany z umiarem, jak ograniczanie się będzie rzeczywiście mają negatywny wpływ na nastrój. Dodanie węglowodanów do swojej diety prawdopodobnie sprawi, że poczujesz się bardziej pobudzony.

Jedząc odpowiednie pokarmy, takie jak owoce, warzywa i węglowodany, możesz poprawić swój nastrój na co dzień.