Czy uzależnienie Medycyna Certyfikowany zrobić różnicę w leczeniu?

Zapotrzebowanie na specjalistów od leczenia uzależnień rośnie z każdym dniem, ale to nie znaczy, że wszystkie metody leczenia uzależnień są sobie równe. Leczenie uzależnień jest najlepiej prowadzone przez multidyscyplinarny zespół profesjonalistów, w tym lekarza medycyny uzależnień z certyfikatem Board-Certified.

Kiedyś tylko psychiatrzy mogli uzyskać certyfikat Board-Certified w specjalności Psychiatrii Uzależnień. Inni lekarze, którzy byli zainteresowani świadczeniem bardziej specjalistycznego leczenia uzależnień, mogli osiągnąć wiedzę i umiejętności poprzez doświadczenie i certyfikację opartą na egzaminach z ASAM (American Society of Addiction Medicine), ale nie było formalnej certyfikacji Board-Certification w Addiction Medicine., W 2016 roku to się w końcu zmieniło.

American Board of Preventative Medicine (ABPM) stał się domem dla specjalizacji Board-Certified Addiction Medicine. Według National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism (NIAAA), certyfikacja ta pomoże zintegrować badania przesiewowe alkoholu i narkotyków, zapobieganie i leczenie w podstawowej opiece zdrowotnej i szkoleniach w zakresie leków prewencyjnych.

Intensywne szkolenie, wiedza i doświadczenie

Aby stać się Addiction Medicine Specialist, lekarz musi wykazać rozległe szkolenie, wiedzę i praktyczne umiejętności w opiece nad pacjentami z zaburzeniami używania substancji. Wymagania te są rygorystyczne, co jest dobrą rzeczą dla tych, którzy będą otrzymywać leczenie. Pacjent i jego bliscy powinni być pewni, że lekarz z certyfikatem Board-Certified Addiction Medicine zaangażowany w ich opiekę ma najwyższy poziom doświadczenia i kwalifikacji dostępnych, aby pomóc im w osiągnięciu długoterminowego powrotu do zdrowia.

Poniżej znajdują się wymagania dla lekarzy, którzy ubiegają się o APBM Board-Certification in Addiction Medicine:

  • Posiadanie dyplomu lekarza akredytowanej amerykańskiej szkoły medycznejPosiadanie nieograniczonej i aktualnie ważnej licencji na wykonywanie zawodu lekarza w USA.Posiadanie podstawowego certyfikatu od zarządu członkowskiego American Board of Medical Specialties (ABMS), takiego jak Family Medicine, Internal Medicine, Emergency Medicine, itp.Posiadanie zaliczenia ukończenia szkolenia w programie stypendialnym nieakredytowanym przez ACGME (Accreditation Council for Graduate Medical Education) LUB spełnienie określonych wymogów dotyczących waluty praktykiPosiadanie jednego listu referencyjnego od lekarza posiadającego certyfikat ABMS.

Dodatkowo, kandydat musi mieć następujące w zaangażowaniu klinicznym w praktyce na poziomie podspecjalności w Addiction Medicine:

  • 1920 godzin w ciągu ostatnich 5 latPraktyka musi obejmować co najmniej 24 miesiącePraktyka musi składać się z działalności zawodowej opartej na zarządzie ze znaczną odpowiedzialnością Addiction MedicineDokumentacja nauczania Addiction Medicine, badań naukowych i działań administracyjnych, a także opieki klinicznej lub zapobiegania, lub leczenia osób, które są zagrożone lub mają zaburzenia używania substancji mogą być brane pod uwagęDziałalność stypendialna nie jest akredytowana przez ACGME lub trwa krócej niż 12 miesięcy (nie ukończone stypendium) może być stosowana w kierunku wymogu czasu praktyki. Rzeczywiste szkolenie musi być opisane dla każdej działalności stypendialnej

A jeśli chodzi o egzamin z medycyny uzależnień, wiele tematów jest objętych, w tym:

  • GenetykaFarmakologiaNeurobiologia uzależnieńPrewencjaEpidemiologiczne koncepcjeScreening, ocena i krótka interwencjaBehawioralne interwencjeWspółwystępujące zaburzenia psychiatryczneEtyczne, prawne i kwestie odpowiedzialności w praktyce uzależnieńI więcej.

Korzyści z certyfikowanych przez zarząd lekarzy medycyny uzależnień w zespole

W 2019 roku ASAM stworzył zaktualizowaną definicję Uzależnienia:

"Uzależnienie jest uleczalną, przewlekłą chorobą medyczną obejmującą złożone interakcje między obwodami mózgu, genetyką, środowiskiem i indywidualnymi doświadczeniami życiowymi. Osoby z uzależnieniem używają substancji lub angażują się w zachowania, które stają się kompulsywne i często są kontynuowane pomimo szkodliwych konsekwencji. Działania prewencyjne i metody leczenia uzależnień są na ogół równie skuteczne, jak w przypadku innych chorób przewlekłych."

Zaangażowanie wysoko wykwalifikowanych lekarzy w skuteczne zarządzanie przewlekłą chorobą uzależnienia jest równoważne z tym, jak inne choroby przewlekłe, takie jak nadciśnienie i cukrzyca są zarządzane i kontrolowane. Posiadanie równoważnego modelu opieki pomaga zmniejszyć stygmatyzację uzależnienia i zwiększyć prawdopodobieństwo, że pacjenci podejmą leczenie i otrzymają pomoc, na którą zasługują.

Lekarze są mistrzami w swoich dziedzinach na wiele sposobów. Posiadanie wyspecjalizowanej kadry lekarskiej w dziedzinie uzależnień zapewni, że nowe badania i możliwości leczenia będą traktowane priorytetowo w zakresie finansowania i rozwoju. Zapewni to również silny głos w dyskusji z decydentami, ubezpieczycielami, organami ścigania i innymi osobami w naszych lokalnych i krajowych społecznościach, które mogą pozytywnie wpłynąć na proces zdrowienia pacjentów z uzależnienia.

Ośrodki leczenia uzależnień, które zatrudniają lekarzy z certyfikatem Board-Certified Addiction Medicine, demonstrują zaangażowanie w najwyższej jakości, opartej na dowodach opieki, co powinno poprawić sukces leczenia, które oferują. Skuteczne leczenie uzależnień ma kluczowe znaczenie. Jak widzieliśmy w epidemii przedawkowania opioidów - brak skutecznego zarządzania uzależnieniami może być śmiertelny. Podejście do leczenia zaburzeń związanych z używaniem substancji wciąż ewoluuje i poprawia się, ponieważ dowiedzieliśmy się więcej o tym, co powoduje uzależnienia i co jest skuteczne w ich leczeniu. Certyfikacja ABPM Addiction Medicine Board jest ogromnym skokiem naprzód, który przynosi korzyści całej dziedzinie leczenia uzależnień.